Фелаини: Ако не се избориме за ЛШ, го напуштам Евертон

Белгискиот интернационалец Маруан Фелаини призна дека ќе може да го напушти тимот на Евертон доколку овој тим не се избори за пласман во Лигата на Шампионите.
„Се надевам дека ќе освојам нешто со Евертон. Кога стигнав во клубот играв во финалето на ФА купот но бевме поразени, исто беше и во минатата сезона во полуфиналето. Сакам да освојувам трофеи и пред се да играм во Лигата на Шампионите. Ако е можно со Евертон, ако не, тогаш со друг тим“ изјави Фелаини.
 
ПУЛС24 СПОРТ
( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )
 
Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)
 
 
 
 
 
Фото/Видео: Головите на Тричковски и Тасевски во „Лига Европа“
 
 
 
Дрогба се враќа во Челзи!

Пронајдете не на следниве мрежи: