Снајдер се сели во Манчестер Јунајтед

Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер е спремен да ја прифати понудата од Манчестер Јунајтед и уште во јануарскиот преоден трансфер период да му дозволи на Весли Снајдер да се пресели во англиската Премиер Лига.

Андреа Страмачони успеа да најде победнички рецепт и без Снајдер, така да веќе се погласни и погласни се шпекулациите во Италија дека Интер конечно ќе ја прифати понудата од англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед.

Фергусон јавно обелодени дека екипата на Манчестер Јунајтед сериозно е заинтересиран за услугите на холанѓанецот.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

Фото/Видео: Головите на Тричковски и Тасевски во „Лига Европа“

 

 

 

Дрогба се враќа во Челзи!

Пронајдете не на следниве мрежи: