Фото: „Десетката“ за синот на Меси

Синот на Лионел Меси веќе доби дрес со бројот 10 од аргентинската фудбалска репрезентација.

Тиаго веќе доби дрес од Барселона со бројот 10, а фудбалската асоцијација на Аргентина не сакаше да се издвојува, па и таа настапи на сцената.

На твитер профилот на АФА се објави слика на која беше дресот на Аргентина со број 10, а на неа стоеше името на Тиаго.

Овој број го носи токму Лионел Меси во аргентинската фудбалска репрезентација а некогаш го носеше легендарниот Диего Марадона.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

Фото/Видео: Головите на Тричковски и Тасевски во „Лига Европа“

 

 

 

Дрогба се враќа во Челзи!

Пронајдете не на следниве мрежи: