Сушиќ до Михајловиќ: Како можеше да изгубиш од Белгија и Македонија?

Селекторот на фудбалската репрезентација н БиХ Сафет Сушиќ изјави дека не знае што се случува во селекцијата на Србија, исто така не му е јасно како Синиша Михајловиќ има толку добри индивидуалци а нема никакви резултати во квалификациите.

„Не ги познавам доволно добро вашите играчи, но сметам дека имате добра екипа. Србија секогаш имала одлични поединци, силна репрезентација и во ниту една варијанта не очекував дека ќе изгубите од Белгија и Македонија, премногу лоши резултати според мене. Навистина не би сакал да ја коментирам работата на Михајловиќ, не сум доволно запознаен, но знам дека селекторот секогаш е виновен за се“ изјави Сушиќ за тамошните медиуми.

 

ПУЛС24 СПОРТ

читајте пулс24

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

 

 

 

 

 

Фото/Видео: Головите на Тричковски и Тасевски во „Лига Европа“

 

 

 

Дрогба се враќа во Челзи!

Пронајдете не на следниве мрежи: