Кејт Мидлтон повторно воодушеви со црната чипкана тоалета

Loading...

Во знак на сеќавање на нејзината прва средба со принцот Вилијам, сега веќе нејзиниот сопруг, таа на романтична вечера носеше веќе видена црна, елегантна чипкана тоалета која таа веќе ја носеше на премиерата на филмот 'The war horse'. 

На хуманитарната вечера на факултетот St. Andrews, присуствуваа можеби неговите најпознати студенти, војвотката Кејт и принцот Вилијам.

Имено на ваква слична вечера се имаат всушност тие запознаено. Кејт во тој момент ја носела црната, проѕирна, магична тоалета од чипка на дизајнерката Alice Temperlay. Лесно е да се заљубиш во Кејт откако ќе ја погледнеш во таа креација. Ова е веќе трет пат да ја видиме Кејт во оваа тоалета. Разбирливо е зошто ја носи само кога ќе ја погледнете, зарем не?

Останатото е историја…

Кејт ни докажа дека нејзиниот фустан во кој принцот ја забележал прв пат, не завршил длабоко во орманот. Напротив таа гордо го носеше на посетата на нивниот поранешен факултет.

 

 

Погледнете ги и следниве статии;

Војвотката Кејт Мидлтон прогласена за најубавата природна убавица

Француската полиција планира да ги уапси папараците кои ја сликаа гола Кејт Мидлтон

Магазин на Берлускони објавува 26 страници со голата Кејт Мидлтон

loading...
Loading...