Mercedes SLS AMG Black Series – први фотографии

Иако за конечното соопштение потребно е уште малку да се почека, денес ви ги претставуваме првите фотографии од новиот Mercedes SLS AMG Black Series, најсвежата верзија со оваа ознака до сега направена.

SLS AMG Black Series носи одредени елементи со GT3 моделот со тркачки спецификации, вкличувајќи и модифициран 6.2 – литарски V8мотор со 622 КС, што е за 19 КС повеќе од вообичаениоте SLS AMG модел.

V8 моторот на Black Series носи околу 15 Нм вртежен момент. Од нула до сто забрзува за само 3.6 секунди, додека пак максималната брзина изнесува 315 kм/ч.

Audi R8 GT Sport – шпиунски фотографии

BMW Gran Turismo серија 3 – шпиунски фотографии

Bugatti спрема Super Veyron со 1600 КС

Пронајдете не на следниве мрежи: