Манчини спреми пари за Фалкао

Според информациите кои кружат низ англиските медиуми, наводно се вели дека тренерот на екипата на Манчестер Сити се подготвил да во јануарскиот преоден трансфер период го доведе во своите редови напаѓачот од Атлетико Мадрид, Радамел Фалкао.

Според англиските медиуми, Фалкао ја преферира Англија како свој прв избор, а веќе и претседателот на клубот истакна дека евентуалната продажба на овој фудбалер едноставно би го извлекол Атлетико од долговите кои ги има.

Според англиските медиуми, Фалкао веќе стапил во контакти со Манчестер Сити, а потоа во Мадрид би стигнала понуда која е премногу тешка за да се одбие, дури 56 милиони евра.

читајте пулс24

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

 

 

 

 

Видео: Привак „ХЕРОЈ“ за Вардар, „Комити“ влегоа на терен!!!

 

 

 

 

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

Пронајдете не на следниве мрежи: