Лампард се сели во Кина

Искусниот фудбалер на екипата на Челзи, Френк Лампард, според неофицијалните информации кои ги објавуваат англиските медиуми, наводно ќе се пресели во Кина.

Исто како и неговите поранешни соиграчи Николас Ањелка и Дидиер Дрогба најверојатно наскоро по нивните стапки ќе тргне и Френк Лампард.

Имено, Лампард е во последната година од договорот со Челзи кој има јасна политика кога се во прашање играчи постари од 30 години, а Челзи на својот фудбалер дефинитивно нема да му понуди нов договор, така да Лампард се одлучи на ваков чекор, односно да го напушти клубот.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

 

 

 

 

Видео: Привак „ХЕРОЈ“ за Вардар, „Комити“ влегоа на терен!!!

 

 

 

 

 

Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

Пронајдете не на следниве мрежи: