Алексис Санчез се сели во Јувентус

Според пишувањата на шпанските медиуми наводно Алексис Санчез би ги променил клубските бои уште во јануарскиот преоден рок, а како најсериозен клуб за тоа се наведува тимот од Италија, Јувентус, кој е сериозно загреан за овој трансфер.
„Марка“ пишува дека за фудбалерот на Барселона, Алексис Санчез сериозен интерес има пројавено од екипата на Јувентус.
Сепак, останува отворено прашањето дали Јувентус би тргнал сериозно за ангажман на овој фудбалер во јануарскиот преоден рок, или пак како многумина големи фудбалски клубови, тогаш би се впуштила само во авантура, да веќе од почетокот на следната сезона и да го ангажира Санчез.
 
ПУЛС24 СПОРТ
( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )
 
Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург
 
 
 
 
Видео: Привак „ХЕРОЈ“ за Вардар, „Комити“ влегоа на терен!!!
 
 
 
 
 
Времеплов: И големата ЦСКА Москва падна на колена пред Вардар… (ВИДЕО)

Пронајдете не на следниве мрежи: