Фото: Вардарците навиваа за Вардарките

Фудбалерите на Вардар беа дел од натпреварот меѓу женскиот ракометен тим на Вардар и нивниот противник грчки Патрас во рамките од Купот на ЕХФ, тие ги бодреа нашите ракометарки до самиот финиш, а на официјалната веб страна на ЖРК Вардар истоимениот ракоемтен тим упати јавна благодарност до фудбалскиот клуб Вардар.

Фото: zrkvardar.mk

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Вах „ПРЕЖИВЕА“, Кличко победата му ја посвети на покојниот тренер

 

 

 

 

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

Пронајдете не на следниве мрежи: