Ешли Кол се сели во ПСЖ

Loading...

Можна трансфер-бомба одекнува низ англиските медиуми, имено, мајката на Ешли Кол изјави дека нејзиниот син најверојатно кариерата ќе ја продолжи во екипата на ПСЖ.

Мајката на Ешли Кол напиша на својот „Фејзбук“ профил напиша дека нејзиниот син нема намера да се пресели на „Олд Трафорд“ но преселбата преку „Ла Манш“ е можна.

„Изгледа дека Ешли Кол ќе отиде на подобро место отколку што е Манчестер Јунајтед. Не е премногу далеку од Лондон, брзо се стигнува со возење преку каналот“ напиша Сју Кол, мајката на левиот бек на екипата на Челзи.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Вах „ПРЕЖИВЕА“, Кличко победата му ја посвети на покојниот тренер

 

 

 

 

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

loading...
Loading...