Renault го обнови Fluence – нов модел во 2013!

Loading...

На саем за автомобили во Инстанбул е претставен новиот дизајн на Renault Fluence. Новостите кај новата француска лимузина се LED дневните светла, обновениот преден и заден дел на автомобилот, а има и мали зафати во внатрешноста. Ставен е нов, штедлив бензински мотор со 115КС, односно дизел со 130КС. Новиот Fluence на нашиот пазар би требало да се појави во 2013 година. 

Погледнете како ќе изгледа новиот модел на Renault.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ви препорачуваме да ги погледнете и следните статии:

 

Први шпиунски фотограгии на новиот Renault Clio RS

 

'Opel' и 'Peugeot' се спојуваат во едно

 

Golf BlueMotion троши 3,2 литра на 100 км

 

 

loading...
Loading...