Robbie Williams двојно доминантен во Велика Британија!

Loading...

Откако влета директно на првото место со својот прв сингл Candy минатата недела, Robbie Williams денес по втор пат во својата кариера ја доби комбинацијата од #1 во конкуренцијата сингл и албум.

Candy останува број 1 сингл во Велика Британија од минатат недела, а новиот албум “Take The Crown” денес стана 10-тиот број 1 албум во неговата 15-годишна кариера. 

Последен пат Robbie да има албум и сингл на местата број 1 во своите конкуренции истовремено, беше во 2001 година, кога неговиот дует со Nicole Kidman за песната “Something Stupid” застана на местото број 1 меѓу сингловите, а албумот “Swing when you're winning” беше на врвот на листата со албуми. 

 

Еве како Robbie ја сподели својата среќа со фановите, на својот блог.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ви препорачуваме да ги погледнете и следните статии:

 

Aлбумот кој сите го очеkуваа ''Take the Crown'' на Robbie Williams

 

Robbie Williams е лицето на Samsung Galaxy S3

 

Роби Вилијамс зграпчен за задникот за време на настап

 

loading...
Loading...