Прандели го исфрли Де Роси од репрезентацијата

Чезаре Прандели, селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, реши да го исфрли од националниот тим играчот на Рома Даниеле Де Роси.

Во римското дерби кое се одигра во неделата, Де Роси, намерно го удри Стефано Маури и заработи црвен картон.
Прандели поради тој гест реши да го казни играчот на Рома и го избриша од списокот за пријателскиот натпревар со Франција.
Италијанскиот селектор реши местото на Де Роси да го пополни фудбалерот на Њукасл, Давиде Снатон.

Макфакс

Погледнете ги следниве статии

Ибрахимовиќ го повикува Де Роси во ПСЖ

Рома ќе ги разгледува понудите за Де Роси

Рома одбила 100 млн. евра за Де Роси

Пронајдете не на следниве мрежи: