Првиот SUV на Seat пристигнува до 2015 година

Loading...

Шпанскиот Seat e еден од ретките европски произведувачи на автомобили кои во својата понуда нема SUV или кросовер модел но, според достапните информации тоа ќе се промени.

Претседателот на компанијата Џејмс Мјуир изјави дека првиот SUV на пазарот ќе се појави до 2015 година, а главен кoнкурент ќе биде на компактните SUV модели како што се Volkswagen Tiguan, Nissan Qashqai и Ford Kuga.

Стилскиот изглед засега на неименуваниот модел најверојатно ќе биде инспириран од IBX концептот кој се појави минатата година на саемот за автомобили во Женева.

Seat очекува годишната продажба на овој модел да изнесува 100,000 единици, што е доста импресивна цел.

10те најскапи автомобили продадени на аукција

 

 

Audi Sport Quatro повторно во производство

 

 

Audi R8 со 1000 КС!

 

loading...
Loading...