Конечно се појави прекрасниот Lamborgini Aventador Roadster

Loading...

Lamborgini го претстави најновиот член на својата фамилија од супер автомобили, односно атрактивниот Aventador LP700-4 Roadster, кабриолет од кои се очекува да остварат одлични продажни резултати.

Aventador Roadster има дводелен кров, изработен од јаглеродни влакна, тежок 6 кг. Кровот се крева рачно и компанијата тврди дека процесот е многу едноставен.

Roadsterot користи 6.5 – литарски V12 мотор со 700 КС. Силата се распоредува на сите тркала со помош на седмостепениот пренос, а до „стотка“ забрзува за само 3 секунди, додека пак максималната брзина изнесува 350 км/ч.

Цената за овој автомобил изнесува 300, 000 евра плус даноци.

Gemballa GT Porsche 911 Carrera S 

 

 

McLaren F1 продаден за 4.4 милиони евра 

 

 

Запознајте ја прекрасната Андреа и нејзиниот „набилдан“ Golf GTI

 

 

loading...
Loading...