Дејвид Мојс: Фелаини не е ефтин

Тренерот на англискиот премиерлигаш, Дејвид Мојсес им даде дознаење на сите заинтересирани и потенцијални клубови кои сакаат да го доведат Фелаини во своите редови дека белгиецот не е ни малку ефтин.

„Тие знаат многу добро каде се наоѓа Фелаини и каде би можеле да го погледаат. Исто така знаат дека цената ќе биде висока доколку се заинтересирани“ вели Мојс.

„Мислам дека во Евертон дојдовме во фаза кога можеме да кажеме дека изгубивме доста добри играчи, но сепак поентата е сосема јасна, тоа не не спречи да продолжиме понатаму“

„Ги продадовме Артета, Лескот и навистина бевме премногу разочарани бидејќи изгубивме такви играчи но мораме да станеме и да најдеме други. Клубот секогаш ќе биде посилен од било кој фудбалер, менаџеер, а играчите кои ги доведовме тоа и го покажуваат, а воедно и докажуваат“ изјави Дејвид Мојст.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Вах „ПРЕЖИВЕА“, Кличко победата му ја посвети на покојниот тренер

 

 

 

 

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Инциденти на мечот Вардар-Металург

Пронајдете не на следниве мрежи: