Новиот Ford Focus RS ќе има 350 КС

Loading...

Доколку ви се премалку 250те КС во Ford Focus ST, дали би биле задоволно со 350те КС под хаубата на RS?

Британците тврдат дека инжињерите на Ford во моделот RS ќе вградат нов 2,3 – литарски EcoBoost мотор со 350 КС.

Истиот мотор Ford планира да го вгради во новата генерација на Mustang.

Инжињерите сеуште се во дилема кој менувач да го вградат во новиот модел. Во игра се мануелниот шестобрзински или автоматизираниот седумбрзинсли менувач.

Автомобилот би можеле да го видиме идната година во Женева а продажбата би започнала во првата половина на 2013 година.

Погледнете како изгледа еден возен парк на скопски бизнисмен 

 

 

Porsche конечно со официјални фотографии од новото 911 Carrera 4 и 4S

 

 

Bugatti спрема Super Veyron со 1600 КС

loading...
Loading...