Виланова негира: Виља не оди никаде

Loading...

По шпекулациите кои беа пренесувани низ шпанските а воедно и италијанските медиуми дека наводно Виља би се преселил во екипата на Јувентус, тренерот на Барселона, Тито Виланова ги отфрли таквите шпекулации и изјави дека напаѓачот на Барселона нема да оди никаде.

„Санчез е задоволен во Барселона, има сигурен и долг договор со нашиот клуб. Се надевам дека уште долго време ќе игра за нашиот тим“ изјави Виланова.

Сепак, Шпанските медиуми на големо пренесуваат за нетрпеливоста на Виља со Меси, последниот пат се случи да Виља воопшто не се радува на головите на Лионел Меси што само се потврдија ако ништо друго дека „има чад“, а ако се оди според логиката „каде има чад, има и оган“, тогаш дефинитивно има некое недоразбирање меѓу Меси и Виља.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Анри му поништи гол на својот тим

 

 

 

 

Фото: Вардарците навиваа за Вардарките

loading...
Loading...