Жулио Цезар: КПР има проект кој сакаме сите да успее

Голманот на екипата на англискиот премиерлигаш Квинс Парк Ренџерс, бразилецот Жулио Цезар, изјавува дека КПР има долгорочен план за успеси, план за кој се надева дека ќе биде успешен, но наведува дека е потребно трпение.

„КПР има проект за кој сите имаме голема надеж дека ќе успее“ вели Цезар.

„Овде дојдов бидејќи размислував и за периодот кога ќе престанам да се занимавам со фудбалот, со оглед на фактот што говорам португалски, италијански и сега и англиски, ќе ми даде прилика да во иднина да си ја остварам целта и да бидам во улога на директор, во редовите на КПР“ изјави Цезар.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Анри му поништи гол на својот тим

 

 

 

 

Фото: Вардарците навиваа за Вардарките

Пронајдете не на следниве мрежи: