Фалкао му кажал „ДА“ на Челзи?!

Ексклузивна вест се појави низ англиските медиуми каде се наведува дека трансферот  на Фалкао во Челзи започнал да се „договара на маса“, се вели дека шампионот на Европа започнал разговори со Радамел Фалкао кој неофицијално пристапил и се согласил на тоа да се пресели на „Стемфорд Бриџ“.

Низ англиските медиуми веќе на големо се зборува за тоа дека наводно Фалкао во текот на вчерашниот ден започнале преговори со своите колеги од Мадрид околу трансферот на Фалкао уште во јануарскиот преоден рок.

Челзи е сериозно загреан за овој напаѓач, тоа е неминовен факт, се чини дека оваа екипа е спремна да ги исполни сите свои обврски за исполнување на овој трансфер, меѓу кои ќе бидат високи маркетингшки договори, големата клаузила во договорот на Фалкао со Атлетико Мадрид и секако, едноставно добар и скап договор со овој извонреден напаѓач.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Анри му поништи гол на својот тим

 

 

 

 

Фото: Вардарците навиваа за Вардарките

Пронајдете не на следниве мрежи: