Фото/Видео: Меси во Саудиска Арабија со калашњикови околу него

Неверојатен дочек на аргентинската фудбалска репрезентација предводена од Лео Меси во Саудиска Арабија, сево ова предизвика голема хистерија во Саудиска Арабија, па така, големата светска фудбалска ѕвезда едноставно беше опколен со војници со калашњикови околу себе.

Двете селекции утре ќе одиграат пријателски натпревар, а Аргентинците имаа мали проблеми по пристигнувањето поради толпата љубители на фудбалот, пред се големи фанови на Лионел Меси.

Кога беше ситуацијата премногу небезбедна, војниците вооружени „до заби“ беа околу Меси и ја заштитија големата фудбалска ѕвезда.

 

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Анри му поништи гол на својот тим

 

 

 

 

Фото: Вардарците навиваа за Вардарките

Пронајдете не на следниве мрежи: