Видео: Никој не славеше со Суарез за постигнатиот гол

Луиз Суарез својот осми првенствен гол го прослави сам, а со тој гол му донесе бод на својот тим на гостувањето кај екипата на Челзи.

По голот со глава, тој се упати кон корнер знаменцето за да го прослави голот, но, кога се сврте едноставно и самиот по се се чини беше изненаден, непријатно, едноставно никој од останатите фудбалери на Ливерпул не го прослави голот со него.

Англиските медиуми излегоа со две причини, првата е таа дека останатите фудбалери тргнале со Карагер да го слават голот, инаку токму Карагер му асистираше, додека пак втората причина како што наведуваат англиските медиуми е тоа дека наводно останатите фудбалери се упатиле брзо до својата половина надевајќи се дека можат да направат брзо и пресврт на мечот.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

 

 

 

 

Видео: Анри му поништи гол на својот тим

 

 

 

 

Фото: Вардарците навиваа за Вардарките

Пронајдете не на следниве мрежи: