Буфон: ПСЖ има среќа, но не секогаш победува побогатиот тим

Голманот на екипата на Јувентус и репрезентацијата на Италија, Џанлуиџи Буфон се осврна на францускиот прволигаш ПСЖ кој се истакна со големиот буџет со кој располага во преодниот рок.

Италијанецот прокоментира и за двајцата соиграчи од репрезентацијата кои ги бранат боите на клубот од Париз.

„ПСЖ е клуб кој има среќа бидејќи има многу пари, но во фудбалот не секогаш победува побогатиот тим. Некои клубови имаат помалку пари, но ги трошат на подобар начин“ изјави Буфон.

„Важна е клубската игра, може за 50 години ќе говориме повеќе за ПСЖ отколку за Барселона, Реал Мадрид и Јувентус, но не сега“ смета Џанлуиџи Буфон.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Никој не славеше со Суарез за постигнатиот гол

 

 

 

 

Фото: Дориан Бабунски во дресот на Реал Мадрид

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Дурант го поздрави Валанчиунас, „ЗАКУЦА“ преку него!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: