Фото/Видео: Потврдено е, Виља и Меси не се согласуваат, Виља не се радуваше на головите на Меси!!!

Сепак се во несогласувања, на виделина полека но сигурно излегуваат сите шпекулации од страна на шпанските медиуми, одговорот е добиен и потврдени се тие шпекулации.

Меси во Мајорка даде два гола, а Виља на неговите погодоци реагираше „мртов ладен“. Несогласувањата на двајцата фудбалери датира уште од натпреварот против Гранада кога жестоко се расправаа на теренот по една акција.

По тој настан, и двајцата неколку пати негираа и тврдеа дека нема никакви проблеми меѓу нив, но, на натпреварот со Мајорка се докажа токму спротивното.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Никој не славеше со Суарез за постигнатиот гол

 

 

 

 

Фото: Дориан Бабунски во дресот на Реал Мадрид

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Дурант го поздрави Валанчиунас, „ЗАКУЦА“ преку него!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: