Кристиано Роналдо ги потпишува новите „Најк“ копачки

Mercurial Vapor VIII CR комбинира иновација и стил со перформанси на тркачки копачки за експлозивна брзина на фудбалските терени.

Кристиано Роналдо се префрли во дизајнерските води. Португалскиот суперстар го потпишува дизајнот на новите копачки со дизајнерска иновација.

Допадлив е новиот дизајн инспириран со боите кои се заштитен знакна новата колекција на Кристиано Роналдо.

Логото на копачките се состои од срце (претставува љубов кон победата) со знак Х (претставува омраза кон поразите) и со тоа би се прикажала на најдобар можен начин филозофијата на КР7 на фудбалските терени и вон нив.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Никој не славеше со Суарез за постигнатиот гол

 

 

 

 

Фото: Дориан Бабунски во дресот на Реал Мадрид

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Дурант го поздрави Валанчиунас, „ЗАКУЦА“ преку него!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: