Селекторот на Панама: Само со 22 играчи можеме да им парираме на Шпанците

Loading...

Селекторот на фудбалската репрезентација на Панама Хулио Дели Валдес изјави дека само со 22 фудбалери на теренот можат на најдобар начин да им се спротистават на Шпанската селекција на пријателскиот натпревар.

Свесен дека ќе им биде премногу тешко да им парираат на светските и европски шампиони, селекторот на Панама изјави дека на неговата селекција може да им појде од рака само доколку на теренот излезат со 22 играчи.

„Најдобар начин за да им парираме на Шпанците е да ни дозволат да на теренот излеземе со 22 играчи против нивните 11. Против Шпанија апсурдно е да се говори и правда од пораз со коментари од типот – дека тоа е уште еден лош ден, или пак уште еден лош натпревар“ изјави Валдес.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Никој не славеше со Суарез за постигнатиот гол

 

 

 

 

Фото: Дориан Бабунски во дресот на Реал Мадрид

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Дурант го поздрави Валанчиунас, „ЗАКУЦА“ преку него!!!

loading...
Loading...