Шокантно: Меси му удрил „шлаканица“ на Виља?!

Шпанскиот весник „Ел Конфиденсиал“ пренесува дека во соблекувалната на Барселона по мечот со Мајорка дошло до пресметка меѓу Лионел Меси и Давид Виља, шпанецот го извлекол подебелиот крај.

Дека Меси и Виља не се поднесуваат, тоа е веќе очигледно.

Веќе неколку пати беа фатени во кадарот како жестоко се расправаат во текот на некој натпревар.

читајте пулс24

На мечот против Мајорка Давид Виља не ги прославуваше головите на Меси.

Според неофицијалните информации кои ги пренесе весникот „Ел Конфиденсиал“, наводно Меси дури и се обидел физички да се пресмета со Виља, па дури и му удрил шлаканица.

Сепак, мора со резерва да и се гледа на оваа вест, бидејќи овој таблоид и претходно пласираше невистинити и неточни информации во јавноста.

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Никој не славеше со Суарез за постигнатиот гол

 

 

 

 

Фото: Дориан Бабунски во дресот на Реал Мадрид

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Дурант го поздрави Валанчиунас, „ЗАКУЦА“ преку него!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: