Фалкао: Не одам никаде во Јануари

Радамел Фалкао ги демантираше гласините пласирани од англиските медиуми дека наводно се има договорено со тимот на Челзи за трансфер во јануарскиот преоден трансфер-период.

„Секако дека сонувам да еден ден одам во некој друг европски клуб, но имам уште три години договор со Атлетико. Тоа што не играм во Лига Европа, не значи дека ќе го променам клубот во јануари“ вели Фалкао.

„Тренерот сака да бидам свеж и тоа ми помага. Мојата желба е да играм и да го давам својот максимум“ изјави Фалкао.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Никој не славеше со Суарез за постигнатиот гол

 

 

 

 

Фото: Дориан Бабунски во дресот на Реал Мадрид

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Дурант го поздрави Валанчиунас, „ЗАКУЦА“ преку него!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: