Pippa MIddleton маѓепсана од Djokovic

Сестрата на британската принцеза, Pippa Middleton не ја симна насмевката од своето лице додека разговараше со број 1 тенисерот во светот, Novak Djokovic. Novak ја запраша дали го гледала мечот, а Pippa одговорила дека српскиот тенисер бил одличен. 

Инаку, убавицата која се прослави по венчавката на нејзината сестра со принцот William, неодамна искоментира дека е најпозната по својот задник. 

“Малку е зачудувачки да се биде светски славен пред 30-годишна возраст, и тоа на сметка на својата сестра и на својот задник.” – коментира Pippa во својата книга. 

 

Ви препорачуваме да ги погледнете и следните статии:

 

Пипа Мидлтон се откажува од својата кариера

 

Кој е новиот дечко на Пипа Мидлтон?

 

Џоковиќ: Ова е мое време

 

Пронајдете не на следниве мрежи: