Платини: Јувентус може да изненади во Лигата на Шампионите, игра спектакуларен фудбал

Претседателот на УЕФА, Мишел Платини, со големи пофалби за италијанскиот прволигаш за кого вели дека игра спектакуларен фудбал.

Претседателот на УЕФА, Мишел Платини, во разговор за „Кориере Дело Спорт“ го пофали својот поранешен клуб Јувентус и го означи како еден од потенцијалните изненадувања во Лигата на Шампионите за оваа сезона.

„Јувентус е спектакуларен тим за гледање, ме одушевија со стилот на играта. Први фаворити се за освојување на титулата во Италија, тоа е факт, а верувам дека можат да изненадат и во Лигата на Шампионите“ изјави Платини.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Видео: Никој не славеше со Суарез за постигнатиот гол

 

 

 

 

Фото: Дориан Бабунски во дресот на Реал Мадрид

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Дурант го поздрави Валанчиунас, „ЗАКУЦА“ преку него!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: