Видео: Гол на сите времиња… Ибра-кадабра ја „СРУШИ“ Англија!!!

Од многуте пријателски натпревари одиграни секако треба да се издвои натпреварот Шведска-Англија каде домаќините славеа со 4-2 благодарение на одличната партија приредена од Златан Ибрахимовиќ.

Напаѓачот на ПСЖ ги постигна сите четири голови за својата репрезентација, а последниот кој го даде на „Гордиот Албион“ веројатно е еден од поубавите, ако не и најубав гол на сезоната.

Голманот на Англија во судиското продолжение излезе од својот казнен простор, кратко ја одби топката со глава но тоа не го збуни Ибрахимовиќ. Швеѓанецот со босанско-хрватски корени од 25 метри ја погоди празната мрежа, неверојатен потег кој вреди да се погледне.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото: Како хрватот Карловиќ му честиташе на Џоковиќ

 

 

 

 

Шокантно: Меси му удрил „шлаканица“ на Виља?!

 

 

 

 

Пачовски одбрани пенал, Јаховиќ со одлично деби, прв гол за Тасевски, Блажевски се наметнува, Ибра во „СВОЈ СТИЛ“… СЛОВЕНИЈА ПАДНА!!!

 

 

 

 

Федерер: Наскоро нема да има разлика меѓу терените на трева и земја

 

 

 

 

 

 

Лавеци играл ПЕС со мафијашите

 

Пронајдете не на следниве мрежи: