Видео: Претставени новите дресови на Каталонија

Loading...

Во желба да ја зголемат приказната околу независноста од Шпанија, фудбалскиот сојуз на оваа покраина ги претстави новите дресови.

Дресовите во целиот свет наидоа на големо недоразбирање а воедно и чудни реакции од страна на многумина љубители на фудбалот, а многу новинари и фудбалски работници јавно изјавија дека поголема „утка“ од ова немале видено, барем не до овој момент.

Дресовите ги презентираа Јохан Кројф и тамошните челници на фудбалскиот сојуз на оваа покраина.

Le nouveau maillot pour le moins original de la… by evidenceprod

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото: Како хрватот Карловиќ му честиташе на Џоковиќ

 

 

 

 

Шокантно: Меси му удрил „шлаканица“ на Виља?!

 

 

 

 

Пачовски одбрани пенал, Јаховиќ со одлично деби, прв гол за Тасевски, Блажевски се наметнува, Ибра во „СВОЈ СТИЛ“… СЛОВЕНИЈА ПАДНА!!!

 

 

 

 

Федерер: Наскоро нема да има разлика меѓу терените на трева и земја

 

 

 

 

 

 

Лавеци играл ПЕС со мафијашите

loading...
Loading...