Видео: Падобранци слетаа на фудбалски натпревар!!!

Натпреварот од фудбалското првенство во Еквадор меѓу екипите на Барселона Гјакил и ЛДВ Квито навивачите меѓу останатото ќе го паметат и по еден падобранец кој погрешно процени каде би требало да слета, секако, не беше сам, но другиот барем не слета на фудбалер.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото: Како хрватот Карловиќ му честиташе на Џоковиќ

 

 

 

 

Шокантно: Меси му удрил „шлаканица“ на Виља?!

 

 

 

 

Пачовски одбрани пенал, Јаховиќ со одлично деби, прв гол за Тасевски, Блажевски се наметнува, Ибра во „СВОЈ СТИЛ“… СЛОВЕНИЈА ПАДНА!!!

 

 

 

 

Федерер: Наскоро нема да има разлика меѓу терените на трева и земја

 

 

 

 

 

 

Лавеци играл ПЕС со мафијашите

Пронајдете не на следниве мрежи: