Аргентина со кикс во Саудиска Арабија

Аргентинските фудбалски ѕвезди се „изгубија“ во Саудиска Арабија каде со тамошната селекција одиграа само нерешено без голови, Лионел Меси ја пропушти најубавата прилика за победа.

Саудиска Арабија и Аргентина одиграа реми без голови.

Најубавата шанса на мечот ја имаше Лионел Меси на почетокот од второто полувреме.

Аргентина напаѓаше, но сепак без идеа и пред се реализација.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото: Како хрватот Карловиќ му честиташе на Џоковиќ

 

 

 

 

Шокантно: Меси му удрил „шлаканица“ на Виља?!

 

 

 

 

Пачовски одбрани пенал, Јаховиќ со одлично деби, прв гол за Тасевски, Блажевски се наметнува, Ибра во „СВОЈ СТИЛ“… СЛОВЕНИЈА ПАДНА!!!

 

 

 

 

Федерер: Наскоро нема да има разлика меѓу терените на трева и земја

 

 

 

 

 

 

Лавеци играл ПЕС со мафијашите

Пронајдете не на следниве мрежи: