Венгер го стави на списокот желби „тинејџерот“ од Реал Мадрид Алваро Morata

Типично за тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал, фрацузинот Арсен Венгер, кој веднаш се впушти во нова авантура со трансфер, како и секогаш така и сега, се работи за млад фудбалер, односно тинејџерот на екипата на Реал Мадрид, Мората.

Младиот напаѓач на екипата на Реал Мадрид, Алваро Мората (20 години) се наоѓа на мета на тренерот на Арсенал, Арсен Венгер, пишува „Дејли Мирор“.

Мората има договор со Реал Мадрид до 2015 година со вкупна клаузула во износ од 70 милиони евра.

Младиот Шпанец заработува околу еден милион евра годишно во Реал Мадрид.

Мората му донесе победа на својот тим на гостувањето кај Леванте, а Мурињо по тој меч изјави дека токму тој го инфилтрирал во првиот тим на тимот од Мадрид.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото: Како хрватот Карловиќ му честиташе на Џоковиќ

 

 

 

 

Шокантно: Меси му удрил „шлаканица“ на Виља?!

 

 

 

 

Пачовски одбрани пенал, Јаховиќ со одлично деби, прв гол за Тасевски, Блажевски се наметнува, Ибра во „СВОЈ СТИЛ“… СЛОВЕНИЈА ПАДНА!!!

 

 

 

 

Федерер: Наскоро нема да има разлика меѓу терените на трева и земја

 

 

 

 

 

 

Лавеци играл ПЕС со мафијашите

Пронајдете не на следниве мрежи: