Видео: Нејмар се расплака

Талентираниот бразилски фудбалер Нејмар заплака на една телевизиска емисија во моментот кога го слушна гласот на својата мајка.

Напаѓачот на Сантош гостуваше во една емисија на бразилска телевизија, а како изненадување домаќините му спремија вклучување во програмата на неговите родители.

Прво се вклучи неговиот татко, а посебно емотивни моменти бразилецот доживеа кога ги слушна зборовите на својата мајка.

„Нека Бог продолжи да ти дава благослов, секогаш сме со тебе јас, твојата сестра и сега Давишињо (синот на Нејмар)“ рече Надине, мајката на Нејмар.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото: Како хрватот Карловиќ му честиташе на Џоковиќ

 

 

 

 

Шокантно: Меси му удрил „шлаканица“ на Виља?!

 

 

 

 

Пачовски одбрани пенал, Јаховиќ со одлично деби, прв гол за Тасевски, Блажевски се наметнува, Ибра во „СВОЈ СТИЛ“… СЛОВЕНИЈА ПАДНА!!!

 

 

 

 

Федерер: Наскоро нема да има разлика меѓу терените на трева и земја

 

 

 

 

 

 

Лавеци играл ПЕС со мафијашите

Пронајдете не на следниве мрежи: