Видео: ФИФА ги објави кандидатите за најдобар гол на годината

ФИФА ги објави кандидатите за наградата „Пушкаш“, со која се бира најдобриот постигнат гол во минатата сезона. Гласањето започна, а ќе трае до 29-ти овој месец.

ФИФА на својата официјална страна објави десет кандидати за најдобар погодок минатата година. Гласањето ќе трае до 29-ти овој месец, а во него може да се учествува со давање на глас на својот фаворит на официјалната страна на ФИФА.

Минатата сезона наградата „Пушкаш“ му припадна на Нејмар, кој во вториот круг собра повеќе гласови од Вејн Руни и Лионел Меси.

Младиот бразилец е кандидат за освојување на оваа награда и оваа година. Со него, кандидати се и погодоците на уште неколку познати фудбалери како Радамел Фалкао, Меси и  Хатем Бен Арфа.

Хатем Бен Арфа

 

Гастон Маела

 

Радамел Фалкао

 

Оливиа Хименез

 

Лионел Меси

 

Муса Соу

 

Мирослав Сточ

 

Емануел Агијеманг Баду

 

Ерик Хасли

 

Нејмар

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото: Како хрватот Карловиќ му честиташе на Џоковиќ

 

 

 

 

Шокантно: Меси му удрил „шлаканица“ на Виља?!

 

 

 

 

Пачовски одбрани пенал, Јаховиќ со одлично деби, прв гол за Тасевски, Блажевски се наметнува, Ибра во „СВОЈ СТИЛ“… СЛОВЕНИЈА ПАДНА!!!

 

 

 

 

Федерер: Наскоро нема да има разлика меѓу терените на трева и земја

 

 

 

 

 

 

Лавеци играл ПЕС со мафијашите

Пронајдете не на следниве мрежи: