Џерард „ГО СПУШТИ НА ЗЕМЈА“ Ибрахимовиќ: Јас веќе играм во еден од најдобрите светски клубови!!!

Играчот од средниот ред на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Стивен Џерард, се осврна на коментарот на Златан Ибрахимовиќ дека наводно требал да замине во некој голем европски клуб.

Џерард вели дека го цени швеѓанецот, но нема да го послуша неговиот совет.

Шведскиот напаѓач изјави дека премногу го цени и почитува играчот од средниот ред на Ливерпул, и му посакува да биде член на некој од поголемите европски клубови.

На тоа Џерард, или популарниот „Стиви“ му одговори…

„Голем фан сум на Ибрахимовиќ, но нема да го послушам неговиот совет, премногу сум среќен во Ливерпул, кој е еден од најголемите светски клубови и петкратен европски победник“ изјави Џерард.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото: Како хрватот Карловиќ му честиташе на Џоковиќ

 

 

 

 

Шокантно: Меси му удрил „шлаканица“ на Виља?!

 

 

 

 

Пачовски одбрани пенал, Јаховиќ со одлично деби, прв гол за Тасевски, Блажевски се наметнува, Ибра во „СВОЈ СТИЛ“… СЛОВЕНИЈА ПАДНА!!!

 

 

 

 

Федерер: Наскоро нема да има разлика меѓу терените на трева и земја

 

 

 

 

 

 

Лавеци играл ПЕС со мафијашите

Пронајдете не на следниве мрежи: