Србија му ‘врачи отказ’ на чилеанскиот селектор

Селекторот на фудбалската репрезентација на Чиле, Клаудио Борги, неполн час по поразот во пријателскиот од Србија доби отказ.Србија, во средата навечер, во Сент Гален го совлада Чиле со 3:1, овој пораз беше петти во низа за избраниците на Борги.
„Ме замолија да се повлечам, повеќе не сум селектор на Чиле. Мојата работа не е оценета како добра и по состанокот со челниците на националниот сојуз без замислен да си одам“, изјавил Борги, кој селекторската функција ја презеде во февруари годинава од Марсело Биелса.

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: