Миранда Кер-ангел кој се повеќе наликува на жива кукла

Loading...

Прекрасната Миранда Кер знае што значи да бидеш една од најпосакуваните жени на светот, да бидеш модел на Victoria Secret и да заработуваш милиони. 

Таа и покрај тоа што таа повеќе години е модел на Victoria Secret, јасен е нејзиниот ангажман за перфекција на нејзиното тело. Таа важи за рекордерка во губењето на килограми после породување, па така ниту тогаш а ниту сега нема никакви видливи знаци на неа дека таа има дете.

Иако изгледаше прекрасно на ревијата на Victoria Secret која се одржа неодамна, со нејзините цврсти стомачни мускули и извајано тело, таа не можеше да дојде толку многу до израз покрај сите тие убавици кои ги видовме таму. Сепак имаме можност да се увериме во нејзината совршена фигура и на дневна светлина на обична прошетка низ градот. Навистина фасцинира со нејзиниот изглед бидејќи по своите совршени пропорции изгледа како совршена кукла. 

Иако не носи долна облека, таа сепак изгледа прекрасно зарем не?

 

 

 

Погледнете ги и следниве статии:

Фото: Шоуто Victoria's Secret 2012

Миранда Кер во гаќички за магазинот “Eskvajer”

Миранда Кер е најсексипилната жена на светот

loading...
Loading...