HTC – Droid DNA

Loading...

HTC го претстави својот нов производ. Се работи за уред кој компанијата го нарекува phablet, ќе биде конкуренција на Galaxy Note и сличните уреди. 

Компанијата Verizon ќе се погрижи овој уред да биде достапен на американскиот пазар, а сеуште нема никакви информации за неговата достапност надвор од САД. 

HTC Droid DNA има 5-инчен 1080p екран, и убедливо е број еден меѓу таблетите, smartphone-ите и телевизорите по густината на пикселите (441ppi).

Користи Android 4.1 оперативен систем, а има и LTE поддршка, како и камера од 8MP. Во пакетот е вклучена и платформа за безжично полнење. Во уредот е вграден QUalcomm Snapdragon S4 Pro процесор со 4 јадра и батерија од 2.500mAh.

Почетокот на испораката е најавен за 20ти ноември. 

 

Ви препорачуваме да ги погледнете и следните статии:

 

Вип го промовираше новиот Windows Phone 8 на HTC и Microsoft

Apple веќе произведува iPhone 5S

Galaxy S3 стана крал на smartphone-ите

loading...
Loading...