Ибрахимовиќ: Е сега сум како Меси!!!

Напаѓачот на шведската репрезентација Златан Ибрахимовиќ им порача на англиските медиуми дека сега имаат доволна причина да и него го прогласат за најдобар играч на светот како што тоа го направија кога Меси постигна погодок за Барселона против Манчестер Јунајтед.

Златан Ибрахимовиќ верува дека англиските медиуми отсекогаш биле неправедни во оценката на учинокот на играчите кои ги ставаа во групата на најдобри фудбалери само оние кои успеаа да се докажат против некој англиски тим или нејзината репрезентација.

„Се сеќавам кога Лионел Меси во 2009-тата година постигна погодок против Јунајтед во Лигата на Шампионите. Одеднаш во англиските медиуми окарактеризиран е за најдобар играч на светот. Така е тоа кај нив (Англија), доколку одиграте добро против нивната репрезентација тогаш сте добар играч, во спротивно…“ изјави Ибрахимовиќ.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фото: Како хрватот Карловиќ му честиташе на Џоковиќ

 

 

 

 

Шокантно: Меси му удрил „шлаканица“ на Виља?!

 

 

 

 

Пачовски одбрани пенал, Јаховиќ со одлично деби, прв гол за Тасевски, Блажевски се наметнува, Ибра во „СВОЈ СТИЛ“… СЛОВЕНИЈА ПАДНА!!!

 

 

 

 

Федерер: Наскоро нема да има разлика меѓу терените на трева и земја

 

 

 

 

 

 

Лавеци играл ПЕС со мафијашите

Пронајдете не на следниве мрежи: