Видео: Со „петарди“ кон голманот…

Трендот на фрлање пиротехнички средства на теренот ја загрозуваат безбедноста на актерите на натпреварите, овој тренд е продолжен во Аргентина, прекинат беше мечот меѓу Индепиенте и Белграно поради повреда на голманот предизвикана од фрлањето на силни петарди на теренот.

Трендот кој беше виден во азиската Лига на Шампиони и на мечот од кипарскиот шампионат е продолжен и во Аргентина.

На мечот Индепиенте и Белграно фрлена е петарда веднаш до голменот на Белграно, Хуан Олавеа.

Судијата одлучи да го прекине мечот поради ризикот некој од актерите на мечот да биде повреден.

 

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Гол на сите времиња… Ибра-кадабра ја „СРУШИ“ Англија!!!

 

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

 

 

 

 

 

 

 

Анализа: Одличната игра крунисана со три голови, „ОВА Е ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ“!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: