Криза во Милан, Мбива сепак остана во Монпеље

Првиот избор на екипата на Милан во летниот преоден рок не успеа, Мбива ја продолжи соработката со својот клуб Монпеље до 2015-та година, резултатската криза на Милан била една од причините за таа одлука.

Трансферот на Мбива од Монпеље во Милан беше на чекор од реализација бидејќи дефанзивецот на францускиот шампион влезе во последната година од договорот со својот клуб и со тоа цената му падна и му се отвори шанса за преговори со тимот на Милан.

Се очекуваше во јануари Милан да дојде до неговиот потпис без никакви проблеми, но, нема да има ништо од сето тоа поради тоа што дефанзивецот веќе го продолжи договорот со Монпеље.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Гол на сите времиња… Ибра-кадабра ја „СРУШИ“ Англија!!!

 

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

 

 

 

 

 

 

 

Анализа: Одличната игра крунисана со три голови, „ОВА Е ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ“!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: