Фердинанд: Се бројат трофеите, не цифрите на сметка

Дефанзивецот на екипата на Манчестер Јунајтед можеше да се повлече од фудбалот, односно да се пензионира на крајот на оваа сезона, а веќе сега има јасна слика кои биле неговите мотиви за да се занимава со фудбалот.

„Луѓето говорат околу парите и материјалните работи но кај мене тоа се се сведува на игра. Не е важно колку пари имате на крајот од својата кариера, освоените трофеи се она на што ќе бидете горди во тие моменти“ беше изјавата на Фердинант.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Гол на сите времиња… Ибра-кадабра ја „СРУШИ“ Англија!!!

 

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

 

 

 

 

 

 

 

Анализа: Одличната игра крунисана со три голови, „ОВА Е ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ“!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: