Касано: Нека не ме учи Конте за морал!!!

Напаѓачот на Интер, Антонио Касано отворено зборуваше за тренерот на екипата на Јувентус, Антонио Конте, за кого изјави дека тој е последниот човек кој требало да му зборува за морал.

Вербален судир на релација Конте-Касано почна со изјавата на стратегот на екипата на Јувентус дека наводно напаѓачот на Интер бил непродуктивен фудбалер кој премногу зборува а малку работи, па поради тоа никогаш не би сакал да го има во својата екипа.

„Конте кажа дека премногу зборувам а малку работам? Па, не сум јас тој кој е суспендиран поради тоа што не сум пријавил наместување на натпревар… Имав по некој испад во својата кариера но тоа не е ништо страшно. Ако Конте треба мене да ме учи за морал тогаш тоа е крајот на светот“ му возврати Антонио Касано.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Гол на сите времиња… Ибра-кадабра ја „СРУШИ“ Англија!!!

 

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

 

 

 

 

 

 

 

Анализа: Одличната игра крунисана со три голови, „ОВА Е ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ“!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: