Коларов прва опција на Јуве

Loading...

Јувентус сеуште бара класичен лев бек а со тоа да го стави Азамоа во средниот ред, според италијанските медиуми, прва опција на „Старата Дама“ во јануарскиот преоден трансфер-период е играчот на екипата на Манчестер Сити, Александар Коларов.

Според неофицијалните информации, тимот на Јувентус е спремен дури и Лихштајнер да го продаде само за да собере пари за овој трансфер.

Азамоа во јануари оди на купот на Африка, се споменува Пабло Армеро од Удинезе како негова замена, во игра е и фудбалерот на Аталанта, Пелузи, но според тоа како известуваат италијанските медиуми, се вели дека наводно овој тим ќе се обиде во јануарскиот преоден трансфер период да го доведе токму Александар Коларов.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Гол на сите времиња… Ибра-кадабра ја „СРУШИ“ Англија!!!

 

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

 

 

 

 

 

 

 

Анализа: Одличната игра крунисана со три голови, „ОВА Е ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ“!!!

loading...
Loading...