Мата и Казорла со гест за „РЕСПЕКТ“, го спасија клубот од каде потекнуваат!!!

Поранешните играчи на шпанскиот третолигаш Овиедо, Санти Казорла и Хуан Мата го спасија клубот од пропаѓање.

Некогашниот стандарден член на Примера Дивизија, екипата на Овиедо се наоѓаше во тешка финансиска ситуација, а мораше најдоцна до 17-ти ноември да собере два милиони евра за да клубот не згасне целосно.

Клубот, меѓу останатото доби огромна помош од Санти Казорла и Хуан Мата со две огромни финансиски инекции, па вчера и официјално беше потврдено дека клубот избегна стечај.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Гол на сите времиња… Ибра-кадабра ја „СРУШИ“ Англија!!!

 

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

 

 

 

 

 

 

 

Анализа: Одличната игра крунисана со три голови, „ОВА Е ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ“!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: