Вилаш-Боаш: Голот на Ибрахимовиќ не е најдобриот гол што сум го видел

Loading...

Тренерот на екипата на Тотенхем Андре Вилаш-Боаш смета дека голот за историја на Златан Ибрахимовиќ на натпреварот со Англија бил одличен, но не смета дека тоа е најдобриот гол што го видел.

„Тоа навистина беше одличен погодок, навистина одличен, но не и најдобар кој сум го видел“ изјави Вилаш Боаш за англиските медиуми, но сепак остана без коментар околу тоа кој потег повеќе го воодушевил отколку голот на Ибрахимовиќ.

 

ПУЛС24 СПОРТ

( Имате информација, вест што сакате да ја објавиме? Контактирајте не! www.facebook.com/puls.sport.10 )

 

Фудбалерот на Арсенал Сеад Хајровиќ во интервју за „Пулс24“: Сеуште имам време да размислам за Македонија!!!

 

 

 

 

 

 

 

Видео: Гол на сите времиња… Ибра-кадабра ја „СРУШИ“ Англија!!!

 

 

 

 

Фото: Тоа не е чудо, тоа е новиот миленик на македонската публика… АГИМ ИБРАИМИ!!!

 

 

 

 

 

 

 

Анализа: Одличната игра крунисана со три голови, „ОВА Е ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ“!!!

loading...
Loading...